Przedstawiamy najnowszy dysk DataLocker DL4 FE

Nawet do 15TB przestrzeni dyskowej

Najnowszy zewnętrzny dysk SSD DataLocker DL4 FE, posiada wszystkie funkcje zabezpieczeń oraz certyfikaty, które chroniąc wrażliwe dane, spełniają tym samym rygorystyczne kryteria korporacyjne i rządowe. Inaczej mówiąc, żadna nieupoważniona osoba nie będzie w stanie dostać się do urządzenia, a w przypadku zgubienia lub kradzieży, dysk można zdalnie wyłączyć i wyczyścić. DataLocker DL4 FE jest odświeżoną i ulepszoną wersją poprzedniego modelu DL3. Zastosowano złącze USB-C do łatwiejszej kompatybilności i prędkości przesyłania danych. Zastosowano nowy, kolorowy ekran dotykowy oraz nową, ulepszoną obudowę by zabezpieczyć dysk. Dodatkowo zmieniły się dostępne pojemności. Mamy możliwość zaoferowania DataLocker DL4 w wersjach HDD od 500GB do 2TB oraz SSD z pojemnością do 15.3 TB miejsca na dane.

Certyfikaty bezpieczeństwa Galore

By zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa, dysk DL4 FE obsługuje 256-bitowe szyfrowanie sprzętowe AES-XTS. Jest ono jeszcze bardziej bezpieczne niż 256-bitowe szyfrowanie AES, które jest uznawane za jeden z najlepszych i najbardziej popularnych rodzajów szyfrowania. Produkt posiada również certyfikat FIPS 140-2 Level 3, który szczegółowo określa parametry bezpieczeństwa modułów kryptograficznych.

Ponadto, mikroprocesor dysku posiada certyfikat bezpieczeństwa Common Criteria EAL 5+. Dysk DL4 FE jest pierwszym napędem USB, który otrzymał certyfikat Common Criteria collaborative Protection Profile (cPP) dla USB Portable Storage Device. Standardy te są ważne przede wszystkim dla agencji rządowych, m.in. dla FBI czy Departamentu Obrony, które DataLocker zalicza do swoich klientów.

Wiele funkcji bezpieczeństwa dysku może być zdalnie skonfigurowanych przez administratora, za pomocą SafeConsole do zarządzania urządzeniami DataLocker. Dysk DL4 FE może zostać zdalnie „zdetonowany”, co oznacza funkcjonalne zniszczenie dysku i jego danych. Ponadto, funkcja SilentKill umożliwia użytkownikom uzyskanie specjalnego kodu do zniszczenia zaszyfrowanych danych, w nagłych przypadkach. Administrator może przeprowadzić audyt całej aktywności (na przykład prób haseł i lokalizacji urządzenia) lub dysku (lub floty dysków).

Więcej szczegółów na temat Dysku DataLocker DL4 FE znajdziesz tutaj