VMware liderem EUC w The Forrester Wave

Forrester jest jedną z najbardziej wpływowych firm badawczych i doradczych na świecie. Wyjątkowe informacje firmy Forrester opierają się na corocznych ankietach przeprowadzonych wśród 675 000 konsumentów i liderów biznesu na całym świecie.

W raporcie The Forrester Wave Unified Endpoint Management za Q4 VMware z produktem Workspace One otrzymał najwyższy z możliwych wyników w kategorii obecności na rynku, a także wizji produktu i zaangażowania w innowacje.

 

Raport The Forrester Wave Unified Endpoint Management za Q4 2018

 

W raporcie możemy przeczytać między innymi, że VMware w ostatnim roku wykonał bardzo dużą pracę w pomoc klientom w zakresie nowoczesnego zarządzania systemem Windows10. Dzięki nowym funkcjom jakie daje produkt AirLift możliwa jest automatyzacja w przenoszeniu z SCCM szablonów, urządzeń i paczek z aplikacjami do Workspace One. WSO sprawdza się również w zakresie zarządzania dostępem dzięki swoim funkcjom SSO oraz warunkowego dostępu.

VMware Workspace One to nowoczesne zarządzanie komputerami z Windows10 ale również MacOS, iOS i Android. Wiele pracy zostało wykonane przez producenta w kierunku rozbudowy interfejsów API do zarządzania Windows10, dzięki czemu możliwe rozszerzenie tradycyjnego modelu zarządzania systemem opartego na SCCM i sieci lokalnej. Obecnie możliwe jest nowoczesne komplementarne zarządzanie urządzeniami z chmury, w tym między innymi:

  • Pełna obsługa trybu Out of the Box, Dell Provisioning for Workspace One oraz możliwość rejestracji w trybie on-the-air. Dzięki temu możliwe jest dostarczenie urządzenia bezpośrednio do użytkownika, z pominięciem etapu przygotowania przez dział IT, ze wstępną instalacją aplikacji w fabryce DELL oraz z pominięciem usługi Azure AD Premium.
  • Pełną konfigurację urządzenia wspierającą ustawienia polityk dedykowanych danej platformie.
  • Zaawansowana dystrybucja aplikacji z jednego panelu administracyjnego, w tym zarządzanie aplikacjami ze sklepu oraz WIN32 (exe, zip, msi). Aplikacje te mogą być rozsyłane bezpiecznie i instalowane niezależnie od lokalizacji sprzętu i rodzaju sieci.
  • Zarządzanie poprawkami i aktualizacjami w czasie rzeczywistym z chmury, dzięki integracji z usługą Windows Update i WSUS. Teraz wszystkie urządzenia zawsze są aktualne niezależnie od tego czy pracują w sieci lokalnej czy zewnętrznej.
  • Pełne zarządzanie cyklem szyfrowania Bitlocker, w tym przechowywanie kluczy oraz odzyskiwanie przez użytkownika.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o Workspace One zachęcamy do odwiedzenia naszej strony www.emspartner.pl oraz do kontaktu bezpośredniego.