Certyfikacja ISO dla środowisk chmurowych Workspace One

Czy strategia budowania rozwiązań IT w Waszych organizacjach opiera się o rozwiązania chmurowe? Albo może dopiero o tym myślicie i nie wiecie, czy dane w chmurze są bezpieczne?

Jestem przekonany, że w tym roku wiele firm rozważało lub nadal rozważa, migrację swoich systemów z on-premise do chmury. Nie ma się czemu dziwić, bo utrzymanie własnej infrastruktury nie jest ani wydajne, ani łatwe. Zwłaszcza teraz, gdy w naszych biurach hula wiatr i przegania kurz jak w starych westernach. W pierwszym kwartale nastąpiło masowe otwieranie wewnętrznych systemów IT na świat. Część z firm uruchomiła nowe zasoby w chmurze, a część po prostu zmniejszyła stopień bezpieczeństwa i dała dostęp do serwerów z zewnątrz. W każdym razie, wszyscy administratorzy w IT bardziej myśleli o udostępnieniu systemów dla biznesu, niż ich właściwym zabezpieczeniu. Niestety taka strategia nie zawsze jest właściwa i stwarza możliwości niepożądanego dostępu z zewnątrz.

VMware Workspace ONE

VMware tworząc cyfrowe środowisko pracy Workspace One od zawsze stawiał na bezpieczeństwo tego rozwiązania, a strategia rozwoju produktów w jego ramach zawsze była nastawiona na „cloud first”. Workspace One UEM sam w sobie służy do zabezpieczenia danych firmowych, do zarządzania urządzeniami mobilnymi, z których użytkownik otrzymuje dostęp do zasobów wewnętrznych, m.in takich, jak aplikacje czy repozytoria danych. Krótko mówiąc Workspace One daje możliwość bezpiecznej pracy w biurze, ale też co ważniejsze w dzisiejszych czasach poza nim.

Powstaje jednak jedno pytanie –  w jaki sposób uruchomić szybko i bezpiecznie środowisko do zarządzania, jeśli wszyscy administratorzy pracują w domach? Odpowiedź nie jest zaskakująca, bo najszybciej uruchomimy środowisko Workspace One w chmurze producenta. I tutaj świetna wiadomość dla każdego działu bezpieczeństwa i wszystkich administratorów, którym zależy na bezpiecznych rozwiązaniach!  Środowiska Workspace One, w tym rozwiązania takie jak: Workspace One UEM, Workspace One Access oraz Workspace One Intelligence otrzymały certyfikaty ISO 27001, ISO 27017, oraz ISO 27018. Certyfikaty te potwierdzają zastosowane środki bezpieczeństwa w systemach zarządzania bezpieczeństwem informacji (ISMS) oraz kontroli prywatności danych osobowych.

Chcesz wiedzieć jak wykorzystać najlepiej środowisko chmurowe Workspace One w Twojej organizacji? Zapraszam do kontaktu.