Email Notification Service 2 i VMware Boxer

Z dniem 1 listopada 2018 r. Google wprowadziło zmiany w systemie Android wymuszając na twórcach aplikacji dostosowanie się do nowych standardów. Wprowadzone zmiany ograniczają wykorzystanie procesów dla aplikacji działających w tle. Zmiana oddziałuje bezpośrednio na aplikację VMware Boxer, której powiadomienia nie wymagały dodatkowych komponentów. Wychodząc naprzeciw tym zmianom VMware wprowadza usługę Email Notification Service 2, która pozwala na zachowanie dotychczasowej funkcjonalności aplikacji VMware Boxer.

VMware Boxer to dedykowana aplikacja do obsługi poczty e-mail. Oddziela dane prywatne od biznesowych zapewniając dostęp do firmowych wiadomości e-mail, kalendarza i kontaktów, przy zachowaniu wysokiego bezpieczeństwa. Treść na urządzeniu przechowywana jest w kontenerze, zaszyfrowanym za pomocą klucza AES 256-bitów.

Główne informację dotyczące zmian dla klienta:

  • Dostarczanie nowych powiadomień email do VMware Boxer na Androidzie będzie wymagało Email Notification Service 2, ENS v2.
  • ENS v2 zapewnia powiadomienia e-mail tylko dla folderu głównego skrzynki odbiorczej, dostarczenie powiadomień do pod folderów planowane jest na przyszłe aktualizacje.
  • Obsługa wsparcia dla ENS v2 na Androida jest obecnie aktywnie rozwijana, uruchomienie wersji beta miało miejsce na początku października, a otwarcie wsparcia dla ENS v2 jest dostępne od 1 listopada 2018 r.
  • ENS v2 dla Androida będzie wymagało aktualizacji VMware Boxer do najnowszej wersji.
  • Aktualizacje ustawień VMware Boxer dla Androida będą musiały być wykonane w konsoli Workspace ONE UEM dla istniejących hostowanych wdrożeń ENS v2.
  • Wymagane będzie uaktualnienie serwera ENS do wersji ENS v2 w przypadku istniejących wdrożeń On-Premises.
  • Wcześniejsza wersja ENS v1 przestaje być rozwijana, nie będzie mogła obsługiwać powiadomień e-mail w VMware Boxer na Androidzie.
  • Z dniem 1 października 2019 r. zakończy się okres wsparcia dla ENS v1, po tej dacie producent nie będzie gwarantował pełnego wsparcia obsługi ENS v1.